Carsten Henrichsen (f. København 1824, d. sst. 1897)
Et høstlandskab med en hestevogn på en markvej. Sign. Carsten Henrichsen 1856. Olie på lærred. 38×55.
Mindre krakeleringer og ved kant mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
1133263 |