12027/​161

Dansk møbeldesign

Jalousiskab af eg, syv indvendige udtræksbakker. 1950–1960'erne. H. 76. B. 82. D. 37,5.

Nøgle medfølger.

Sælger oplyser

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder Ridser og mærker. Top med skjolder.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

500 kr.

500 kr.