12027/161
Dansk møbeldesign
Jalousiskab af eg, syv indvendige udtræksbakker. 1950–1960'erne. H. 76. B. 82. D. 37,5.
Nøgle medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder Ridser og mærker. Top med skjolder.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag