2045/​378

Konsolur af bronze, rigt støbt med bladværk og scene fra indisk tigerjagt. 19. årh.s slutning. H. 49.

Brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
2.000 DKK