2040/259
Gyngehest af bemalt træ. 19/20. årh. H. 72 cm L. 80 cm B. 32 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene øre afslået.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag