2420/954
Nordisk Solar Compagni
Tidlig pendel med skærm af patineret messing. Fatningshus af bakelit. Udført og mærket hos Nordisk Solar Compagni, 1920–1930'erne. Diam. 28.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og ujævnheder. Fatningshus med mindre afslag ved top. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud