2049/939
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Bordlampe af klart glas med mørkt underfang, monteret med plisseret skærm. Udført og mærket hos Orrefors, RD 1566. H. inkl. skærm. 50.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|