2449/313
Louis XVI dragkiste af senere sortmalet træ. 18. årh.s slutning. H. 129. B. 130. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere bemalet. Kun dele af kommoden er gammel resten er senere omlavet.
Vurdering