2125/574
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Komposition. Tryksign. CHP 1970. Litografi i farver. Lysmål 58×47.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag