2031/​523

Wifredo Lam (f. Sagua-la-Grande 1902, d. Paris 1982)

“Pleni Luna”. Komplet mappe med ti litografier i farver på Arches papir. Alle sign. Wifredo Lam, 245/262. Bladstørrelser 65×50. Udgivet af A.H. Grafik, Stockholm. I orginal kongeblå kasette. (10)

Original stand.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK

15.500 DKK
15.000 DKK