2138/546
Hannes Wettstein (f. Ascona 1958)
"Delphi”. Fritstående hjørnesofa med stel af aluminium. Sæde, sider og ryg betrukket med lilla nistret uld. Udført og mærket hos Erik Jørgensen. L. 205/290.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||