2413/​9124

Fransk empire seng af senere bemalet træ med beslag af forgyldt bronze, madras medfølger. 19. årh.s begyndelse. H. 102. L. 197. B. 120.

Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK