2048/138
Et par lysestager af delvis patineret bronze, støbt med kvindeansigter og blomsterkrans, kanneleret stamme opsat på fødder, profileret fod med vinranker. 19.-20. årh. H. 40. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag