2048/​138

Et par lysestager af delvis patineret bronze, støbt med kvindeansigter og blomsterkrans, kanneleret stamme opsat på fødder, profileret fod med vinranker. 19.-20. årh. H. 40. (2)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

2.700 kr.

2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.