2116/846
Dansk snedkermester
Lænestol med stel af Cuba mahogni. Sider, sæde og ryg betrukket med turkisgrøn uld. Udført 1940érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds. Defekter på keder.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud