1722/827
Dansk design
Et par væglamper af patineret messing. Udført og mærket i fatning hos Lyfa. 1940–50'erne. H. 15,5. L. 24. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene lampe uden fatning. Skærme mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
25 bud