Foto endnu ikke klar
895/528
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
“Bognemark, vinter”, Bornholm. Sign. OH, 16–1-59. Olie på lærred. 33×61.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020
Vurdering
Hammerslag