Raoul André Ulmann (f. Paris 1867, d. Neuilly-sur-Seine 1941)
“La Rivière de Morlaix”. Floden Morlaix. Sign. R. A. Ullmann. Olie på træ. 21×41.
Proveniens: Bruun Rasmusen auktion 1414, 2014 nr. 70.
Enkelte minimale retoucheringer. Behov for rensning.