1946/204
Frank Milton Armington (f. Fordwich, Ontario 1876, d. New York 1941)
Parti fra et bondehus i Anticoli Corrado, Rom. Sign. Armington Anticoli 20. Olie på lærred monteret på malepap. 26×34,5.
Retoucheringer. Få minimale krakeleringer. Nålehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag