2102/351
Hamiliton Macallum (f. 1841, d. 1896)
Fiskere på standen med dagens fangst. Sign. H. Macullum. Olie på lærred. 30×22.
Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag