1703/​1555

Russisk cigaretui af sølv, indvendigt forgyldt. Johan Heinoin, guardein Jakow Liapunov, Skt. Petersborg 1898–1903, lødighed 84. Vægt 189 gr. L. 12 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Låg graveret med navn.

Varia, 19. januar 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag