Frederik Næblerød (f. 1988)
Figurkomposition. Sign. på bagsiden Frederik Næblerød 2014. Olie på lærred med bemalet ramme. 96×66. ¨
Erhvervet fra kunstnerens atelier.
Enkelte mindre krakeleringer samt mindre optørringsrevner. Lap på bagsiden, antageligt original stand.
Moderne kunst og design, 8. december 2020