Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
To kompositioner. Begge sign. Ejler Bille og nummeret. Én med dedikation. Litografier i farver. Bladstørrelse 50×38 og 51×38. Uindrammede. (2)
Litteratur: Moestrup nr. 64 og nr. 66.
Et ark med minimal trykfold i nederste venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
19 bud