Dansk maler, 19. årh.s slutning
Ung mandlig model med kort blond hår og åbentstående skjorte. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 47×39.
Retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger og krakeleringer. Lærredet krøller lidt ved øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
25 bud