Bodil Manz (f. Frederiksberg 1943)
Trine Heegaard (f. Helsingør 1964)
Kande af porcelæn samt oval vase af stentøj. Kande delvis dekoreret med sort glasur. Sign. Bodil Manz. H. 9,5. L. 9. Oval vase dekoreret med gråblå glasur og med udsparet mønster. Sign. monogram. H. 13,8. L. 12,5. Unika. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
34 bud