2115/849
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Armstol af teak, sæde og svingbar ryg betrukket med sort patineret skind. Ryglæn monteret med beslag af messing. Model FD 184L. Tegnet 1956. Udført hos France & Daverkosen, med skilt herfra.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
23 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||