1844/887
Ludovico Diaz de Santilliana (f. Rom 1931, d. Terranova Bracciolini 1989)
Gourdformet “Somerso” vase af turkisblåt glas. Syrestemplet. Udført hos Venini, Italien. H. 30.
Almindelig patina, herunder nogle ovefladeridser og mærker. Inderside med kalk.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag