2125/​185

Skovalf. Figur af keramik. Tyskland, 1870–1900, Wilhelm Schiller & Sohn samt askebæger i form af chimpanse. Mærket BLB. H. 23 og 27 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Abe med reparation på arm. Alf med afslag på insrument i hånden.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag