2125/7103
Maske med ansigt af udskåret træ behængt med refia. Yaka. D. R. Congo. H. 70.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 27. juni 2021