Han Mook (f. Seoul 1914, d. 2016)
Uden titel, 1952. Sign. Han Mook 52.5, Myeong-dong. Olie på papir. Bladstørrelse 29×41.
Proveniens: Dansk privatsamling. Købt i Korea i 1950'erne af den nuværende ejers far.
Auktionen er gået i gang, og du kan ikke længere afgive forhåndsbud.
Du kan følge auktionen her og byde med via live-bidding.