1946/57
Buklet skål af lethamret sterlingsølv, indvendig forgyldt. Mester C.C. Hermann. Vægt 513 g. Diam. 24 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Gravering i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag