1945/2065
Forgyldt herrearmbåndsur med oval skive. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys skive med gyldne timemarkører, sorte visere. Urets B. 32 mm. Ca. 1970.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 6. november 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud