2317/219
Anders Lundelius (f. 1747, d. Stockholm 1823)
Gustaviansk sekretær af frugttræ indlagt med marquetteri. Signeret med sort blæk 'And:...'. Stockholm, 18. årh.s. slutning. H. 89 cm. W. 101 cm. D. 89 cm.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. april 2023
Vurdering
Hammerslag