2417/315
Vægur af patineret bronze, støbt med putti, blomster og bladværk. Hvid emaljeskive med romertal. 19. årh. H. 73. B. 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle. Emalje med skade.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag