1734/50
N. A. Lützen (f. Vesterborg 1826, d. København 1890)
“Jagthunde”. Sign. monogram. Olie på lærred. 31,5×45.
Mindre krakeleringer. Mærker efter blændrammen.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag
15 bud