2043/​322

Russisk Gudsmoderikon “Alle Sørgendes Glæde”. Tempera på træpanel. 19. årh.s bgyndelse. 31×27.

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

1.000 kr.