1412/44
Engelsk højrygget øreklapsofa af patineret læder, sæde med løse hynder, ben af mørkbejdset bøgetræ med claw & ball. 20. årh. L. 139.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Patineret læder med slitage mindre huller. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 17. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
28 bud