Foto endnu ikke klar
880/822
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Sort mobile i bemalet jern. H. ca. 100. B. ca. 180. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018
Vurdering
Hammerslag