1513/1719
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med siddende kvinde i renaissance dragt, patineret skive. 19. årh.s anden halvdel. H. 58. B. 48. D. 18.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger. Optræksnøgle medfølger ikke.
Varia, 26. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud