12123/316
Maske af udskåret træ med rød, sort og hvid pigment. Mossi-stil. Burkina Faso. 20. årh. H. 26. L. 117.
Alm. aldersspor, med enkelte afslag i bemaling.
Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud