1946/361
Cirkulært fad af porcelæn, dekoreret i mangan med buket og spredte blomster. Wien. Mærket 27A. Ca. 1800. Diam. 37.
Revne på fanen. Større og mindre kanthak. Skæv form. Ridser og slitage på dekoration.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag