2043/​577

Kgl. P.

Rund vase af stentøj modelleret med tresidet munding. Dekoreret med okseblodsglasur, indvendigt med transparent grålig glasur. Sign. 7–11 1923. Kgl. P. H. 16,5.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

17 bud

1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK