1440/961
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. En reolvæg af bøg bestående af 14 sektioner, herunder reoler, skabe og skuffesektioner. Låger og skuffer af grålakeret mdf. 15 sokler medfølger. (29)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og pletter.
Moderne kunst og design, 30. september 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud