Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Langebro nr. 9”. Sign. Hornung 52 samt med titel på bagsiden. Olie på lærred. 50×73.
God original stand. Minimale optørringsrevner i den hvide maling nederst til højre samt en ganske lille afskalning langs øverste rammekant.