1820/1708
Tre kinesiske kompositioner med figurer. Tusch og farve på silke opklæbt på silke. 18/19. årh. Monteret i rammer. Synlige mål 36×28 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Reparationer, huller, mangler.
Varia, 17. maj 2018
Vurdering
Hammerslag