12034/74
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på fire spisestuestole med stel af eg og ryg af teak finer. Sæde betrukket med grønt stof. Udført hos Bruno Hansen. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Finérskader på én af stolene.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag