12034/​74

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Et sæt på fire spisestuestole med stel af eg og ryg af teak finer. Sæde betrukket med grønt stof. Udført hos Bruno Hansen. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Finérskader på én af stolene.

Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK