Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Komposition. Sign. CHP, 1963, Marokko. Med dedikation “Til Jørgen fra din hengivne Henning og Sidsel”. Akvarel på papir. Bladstørrelse 40×52.
Proveniens: Kunstneren Jørgen Haugen Sørensen (1934–2021).
Undersøgt i ramme. Original stand.
CoBrA, 13. december 2022