2009/248
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Sejlskibe og fiskekuttere i en havn. Sign. V. Qvistorff 29. Olie på træ. 34×52.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag