1643/130
Fransk bergere af bemalet træ, rigt udskåret med rocailler og bladværk, cabriole ben. Rococoform. 19. årh.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Betræk med slitage.
Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag