2448/​552

Inger Møller (f. 1886, d. 1979)

Flødekande samt sukkerskål med to hanke af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Inger Møller, Danmark, Sterling, 925S, 1952. Samlet vægt 420 g. Flødekande: H. 8,1. Sukkerskål: H. 6,6. B. inkl. hanke 12,7. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Sukkerskålen med bule fra ydersiden af korpus, underside med overfladeridser centreret i mindre område.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

891280 1.000 DKK