2104/726
“Ritorte”. Skulpturelt æg-formet objekt af klart glas indlagt med tværgående blå og grønne bånd. Sign. Venini 99. Udført hos Venini, Murano, Italien. H. 18,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud